سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ 
qodsna.ir qodsna.ir
الصباح العربی در تحلیلی نوشت:

شجاعت ها و قهرمانی های مردم فلسطین از اعداد، آمار و حتی تصورات بشری پیشی گرفته است/ دولت آمریکا کاملاً از مردم خود جدا شده است

روزنامه "الصباح العربی" در مقاله ای نوشت: اگر به درون جامعه اسرائیل و مواضع آن در قبال این رخدادها توجه کنید خواهید دید دو حزب بزرگ در مسائل داخلی و خارجی توافق نظر دارند و مخالف اقدامات نتانیاهو در فلسطین اشغالی هستند و این امر قبلاً در جنگ نتانیاهو علیه مردم بی دفاع رخ نداده است.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه "الصباح العربی" چاپ مصر در مقاله ای با عنوان "پیروزی های فلسطین و شکست های اسرائیل" به قلم " یوسف القعید " با اشاره به تظاهرات دانشجویان در شهرهای آمریکایی و اروپایی علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه نوشت: پایتخت های اروپایی و شهرهای آمریکایی شاهد تظاهرات دانشجویان در محکوم کردن تجاوزات وحشیانه اسرائیل علیه فلسطینیان هستند بطوریکه برخی از اعتراضات دانشجویی در آمریکا از دولت خود خواستند فورا سرمایه گذاری اش را در اسرائیل متوقف کند.

 

قشرجوان در آمریکا که به عنوان خط مقدم ضد فلسطینی محسوب می شود، به سطح بی سابقه ای از تظاهرات و اعتراضات در حمایت از مردم غزه رسیده است. بطوریکه جمهوری خواهان و دموکرات ها - که در مورد هیچ موضوعی توافق نداشتند - در مواجهه با سرکوب اعتراضات و آزادی بیان به توافق کامل رسیده اند. این اتفاق از زمان تأسیس ایالات متحده آمریکا تا کنون هرگز رخ نداده است.

 

با وجود این، دولت آمریکا که کاملاً از مردم خود جدا شده است، همچنان کشتی‌های مملو از سلاح‌ها و تجهیزاتی متنوع و فراوان در اختیار اسرائیل قرار می دهد بطوریکه کشتیرانی در دریای سرخ را مختل کرده است. این امر جدیدی در مقایسه با کشمکش های گذشته به شمار می آید.

 

شجاعت ها و قهرمانی های مردم فلسطین از اعداد، آمار و حتی تصورات بشری پیشی گرفته است .. نتانیاهو این فرد تروریست بر ادامه جنگ وحشتناک خود جهت نابودی یک ملت در مقابل چشمان همه جهانیان اصرار می ورزد، چیزی که قبلاً در تاریخ بشریت اتفاق نیفتاده است.

 

اگر به درون جامعه اسرائیل و مواضع آن در قبال این رخدادها توجه کنید خواهید دید دو حزب بزرگ در مسائل داخلی و خارجی توافق نظر دارند و مخالف اقدامات نتانیاهو در فلسطین اشغالی هستند و این امر قبلاً در جنگ نتانیاهو علیه مردم بی دفاع رخ نداده است.

 

آخرین گزارش‌ها حاکیست قهرمانان فلسطینی سلاح‌های ارتش اسرائیل را به غنیمت می گیرند و اقدام به تعمیر و بکارگیری آنها علیه دشمن می کنند.

 

قاهره، در مقابل نقشه های دشمن صهیونیستی برای کوچاندن فلسطینیان مقابله می کند، و تاکید دارد دست یابی به راه حل عادلانه و قابل قبول حاصل نمی شود مگر اینکه فلسطینی ها به حقوق مشروع و تشکیل کشور مستقل خود دست یابند.

 

انتهای پیام/م.د


| شناسه مطلب: 389551نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.