سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ 
qodsna.ir qodsna.ir

دولتمردان آمریکا از اعتراضات
علیه اسرائیل واهمه دارند

«جان استپلینگ»

جان استپلینگ در  گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری قدس با رد ادعاهای مطرح‌شده مبنی بر مایوس‌کننده دانستن اتفاقات در نوار غزه از سوی دولت آمریکا تاکید کرد، واشنگتن از روز اول بر نسل‌کشی در غزه مهر تأیید گذاشت.
 
استپلینگ درباره آثار اعتراضات دانشگاهی در سراسر آمریکا گفت: به نظر می‌رسد اعتراضات دانشگاهی (در حمایت از غزه) تاثیر قابل توجهی داشته باشد. کمیته ملی دموکرات‌ها (DNC) در حال تغییر قابل توجه بخش‌هایی از کنگره انتخاباتی در شیکاگو است تا قرار گرفتن اعتراضات در معرض دید عموم را محدود کند. جالب است که کنگره در شیکاگو برگزار می‌شود، درست همانطور که در سال ۱۹۶۸ در اوج اعتراضات ضد جنگ ویتنام برگزار شد. اعتراضات تاکنون فاقد سیاست منسجم اعتراضات دوره ۶۸ بوده‌اند. کمبود منتقدان سیاسی آگاه در میان جوانان وجود دارد. فکر می‌کنم شاهد ظهور صداهای جدیدی خواهیم بود. نظرات بسیار تیزبین و مصمم برخی از معترضان در دانشگاه‌های مختلف را شنیده‌ام. اعتراضات همچنان ادامه خواهد یافت. پلیس نمی‌تواند همه را دستگیر کند... پس چه می‌شود؟
 
این نویسنده درباره تاکتیک‌های دولت آمریکا برای متوقف کردن گسترش اعتراضات گفت: دولت آمریکا بیشتر نگران اعتراضات است تا رأی‌دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری 2024. سیستم انتخاباتی آمریکا بسیار فاسد است. رسانه‌ها برای پنهان کردن صداهای مخالف و تکرار مداوم دیدگاه‌های اسرائیلی درباره ضدیهودی‌گری، درباره داستان‌های بی‌اساس ۷ اکتبر در خصوص حماس، در تکاپو هستند و تلاش زیادی برای نشان دادن ارتش اسرائیل به عنوان قهرمان انجام می‌دهند. اما همه این‌ها به محض انتشار ویدیوی جدید از کودکان کشته‌شده در غزه منتفی می‌شود. اغلب دهها کودک کشته ‌شده‌اند. فکر می‌کنم آمریکا دقیقاً نمی‌داند چه کاری با چنین تصاویر هولناک انجام دهد.
 
وی همچنین به آینده سیاسی رئیس‌جمهور آمریکا "جو بایدن" در بحبوحه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور اشاره و استدلال کرد: حالا، بر انتخابات پیش‌رو نیز تأثیر می‌گذارد. این موضوع، نکته بی‌اهمیت نیست. یک روایت در حال ساخته شدن است که بایدن از نتانیاهو سرخورده است. این ادعا مزخرف است. بایدن از روز اول بر این نسل‌کشی مهر تأیید گذاشت. او از روز اول خود در سیاست آمریکا بر اشغالگری صهیونیست و سرقت زمین‌ها مهر تأیید گذاشته است. او طرفدار سرسخت صهیونیسم است. انتصاب‌های کابینه‌اش تقریباً همگی صهیونیست هستند.
 
این تحلیلگر نتیجه‌گیری کرد: بنابراین، اعتراضات مهم هستند. و این است که شاهد سرکوب خشن پلیس هستیم. به‌غیر از نسل‌کشی در فلسطین آمریکا مشکلات زیادی دارد. بی‌خانمانی به سطوح بی‌سابقه‌ای رسیده است. مطمئن نیستم که حتی ارقام واقعی جمع‌آوری شده باشند. زیرساخت‌ها فرسوده و به شدت نیازمند تعمیر هستند. و هیچ کس نمی‌تواند زندگی کند. کشور در یاس به سر می‌برد.
 
انتهای پیام / ع ن /م.د


| شناسه مطلب: 389548نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.