سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ 
qodsna.ir qodsna.ir

همراهی مدیران دانشگاه با حامیان فلسطین موجب هزینه از سوی دولت شد

دانشگاه «نورث‌وسترن» پس از توافق با دانشجویان معترض حامی فلسطین اعلام کرد رئیس این دانشگاه به یهودی‌ستیزی متهم و به کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا فرا خوانده شد.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، شبکه خبری «فاکس‌نیوز» با اشاره به دست‌یابی دانشگاه «نورث‌وسترن» به یک سری توافقات با دانشجویان معترض حامی فلسطین تاکید کرد رئیس این دانشگاه به یهودی‌ستیزی متهم و به کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا فرا خوانده شد.

 

رسانه آمریکایی، مدیران دانشگاه نورث‌وسترن به‌منظور پایان دادن به تجمعات اعتراضی دانشجویان حامی فلسطین در محوطه دانشگاه به توافقاتی رسیدند مورد انتقاد گروه‌ها و شخصیت‌های حامی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

 

این گزارش افزود: بر اساس این توافق، چندی پیش دانشگاه نورث‌وسترن متعهد شد تمام هزینه‌های حضور ۵ دانشجوی فلسطینی که در دوره کارشناسی خود در این مدرسه تحصیل می کنند، را بر عهده بگیرد. طبق این توافق، دانشگاه متعهد شد فضای اسکان موقت فوری مناسبی برای دانشجویان مسلمان و خاور میانه و شمال آفریقا (MENA) در نظر گرفته و در اسرع وقت، یا زمانی کوتاه پس از سال ۲۰۲۶ (۱۴۰۵) خانه های دانشجویی برای این دانشجویان فراهم کند.

 

فاکس نیوز دانشگاه نورث‌وسترن را به همراهی و سهل گیری در برخورد با معترضان حامی فلسطین متهم کرده و تهدید اخیر مایکل شیل، رییس این دانشگاه مبنی بر اعمال اقدامات انضباطی علیه دانشجویان معترض را واکنش نمایشی او در مقابل فشارهای مجلس عنوان کرد.

 

این در حالی است حامیان رژیم صهیونیستی، شیل را به یهودی ستیزی و ناکارآمدی متهم کرده و توافق او با معترضان را اقدامی غیرقانونی تلقی می‌کنند.

 

ویرجینیا فاکس، ‌رئیس کمیته آموزش و نیروی کار مجلس نمایندگان، آمریکا هفته گذشته نامه‌ای به مدیران دانشگاه نورث‌وسترن ارسال و خواستار پاسخگویی آن ها به توافق حاصل شده با افرادی که او آن ها را آشوبگران ضد صهیونیست می‌نامید، شد.

 

این نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا، در نامه خود تاکید کرد کمیته متبوع او تحقیقاتی را درباره واکنش دانشگاه‌ها به «یهودی ستیزی» آغاز کرده است. او از دانشگاه نورث وسترن خواست تا اسناد و اطلاعات لازم در مورد تجمعات دانشجویی و حوادث یهودی‌ستیزانه ادعایی از ۷ اکتبر (۱۵ مهرماه) در این دانشگاه رخ داده است را به این کمیته ارائه دهد.

 

این دانشگاه تا ۱۷ مه (۲۸ اردیبهشت) فرصت دارد تا قبل از جلسه استماع ۲۳ مه (۳ خرداد) در واشنگتن دی سی، جایی که مایکل شیل و روسای دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس و دانشگاه راتگرز در مقابل کمیته آموزش و نیروی کار مجلس نمایندگان حاضر می شوند، این اطللاعات را ارائه دهد.

 

انتهای پیام/م.د


| شناسه مطلب: 389540نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.