سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ 
qodsna.ir qodsna.ir

تخریب روستای العراقیب از سوی صهیونیستها

رژیم صهیونیستی صبح امروز (چهارشنبه) با حفاظت نیروهای پلیس و یگان‌های وابسته به آن، خانه‌ها و چادرهای ساکنان روستای العراقیب در جنوب فلسطین را تخریب کرد.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از وبگاه عرب ۴۸،  «تخریب منازل و چادرهای روستای العراقب برای دویست و بیست و پنجم بار، از زمان اولین تخریب آنها در ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۰ و برای آخرین بار در ۱۶ آوریل ۲۰۲۴ انجام شده و مقامات صهیونیست خانه‌های این روستا را که از چوب، پلاستیک و قلع ساخته شده بودند را تخریب کردند».

 

این سومین بار است که مقامات اسرائیلی پس از تخریب ۱۱ بار در سال ۲۰۲۳، ۱۵ بار در سال ۲۰۲۲ و ۱۴ بار در سال ۲۰۲۱، چادرها و منازل مردم العراقب را تخریب می کنند.

 

مردم العراقیب از واحد پلیس “یوآف” وابسته به “اداره اراضی اسرائیل” که مسئول تخریب خانه‌ها در شهرهای عرب‌نشین در نقب است و گفته بود که به هجوم به روستا به شیوه‌ای تحریک آمیز ادامه دهید، سپس خانه‌های ساده آن را تخریب کنید و کودکان و زنان و سالمندان را آواره کنید” شکایت کرده‌اند.

 

این در حالی است که مردم العراقب بر ماندن در سرزمین‌های خود اصرار دارند و هر بار چادرهای چوبی و نایلونی خود را دوباره برپا می‌کنند تا از گرمای شدید تابستان و سرمای شدید در زمستان در امان باشند.

 

مردم العراقیب تاکید کردند اقدامات مقامات اسرائیل و تخریب مستمر خانه‌های روستاییان “ما را از ماندن و استواری در سرزمین پدران و اجدادمان بازنمی دارد.” مردم عرب و همه آزادگان برای «حمایت از العراقب و ایستادن در کنار مردم آن در برابر طرح‌های ریشه‌کن کردن و آوارگی» حرکت می‌کنند.

 

انتهای پیام/م.د/24


| شناسه مطلب: 389539نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.