سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ 
qodsna.ir qodsna.ir
نویسنده کانادایی در گفت و گو با خبرگزاری قدس:

جلسات دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) میزان خشونت و کشتار آمریکایی-اسرائیلی در غزه را آشکار می کند/ میزان محبوبیت بایدن به دلیل حمایت از سیاست نسل‌کشی کاهش یافته است/ چهره واقعی آمریکا بیش از پیش آشکار شده است

«رابرت فانتینا» روزنامه‌نگار و فعال کانادایی به قدسنا گفت جلسات دیوان بین‌المللی دادگستری (ICJ) فرصت خوبی برای آشکار کردن چهره واقعی رژیم‌های آمریکا و صهیونیست و نیز برجسته کردن کشتار مردم بی گناه در نوار غزه است.   

 

رابرت فانتینا در گفت و گوی اختصاصی  با خبرنگار بخش انگلیسی خبرگزاری قدس (قدسنا) در خصوص جلسات دیوان بین‌المللی دادگستری برای بررسی حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح که قرار است پنجشنبه (فردا 27 اردیبهست) و جمعه (28 اردیبهشت) برگزار شود گفت: این امر به شدت تراژدی است که دادگاه بین‌المللی دادگستری از پشتیبانی قوی کشورهای عضو خود برخوردار نیست. اما در عین حال باید گفت جلسات دیوان بین‌المللی دادگستری اهمیت دارند، نه به این دلیل که خود به خود رفتار رژیم جنایتکار و آپارتاید صهیونیستی را تغییر خواهد داد؛ زیرا این مجموعه جنایتکار تصمیمات دادگاه بین‌المللی دادگستری را قبلاً نادیده گرفته است.

 

وی افزود: جلسات دیوان بین‌المللی دادگستری فرصت خوبی برای آشکار کردن چهره واقعی رژیم‌های آمریکا و صهیونیست و نیز برجسته کردن کشتار مردم بی گناه در نوار غزه است.  جلسات دادرسی کمک می‌کند تا روند موجود افشای خشونت غیرقابل وصف از سوی رژیم صهیونیستی و آمریکا و همچنین بی‌اعتنایی آنها به حقوق بشر و قوانین بین المللی تقویت شود. تقریباً تمامی رهبران جهان گفتند، تهاجم به رفح یک فاجعه بی‌سابقه از نظر تلفات جانی و رنج مردم خواهد بود. جلسات دیوان بین‌المللی دادگستری بر این واقعیت‌ها صحه خواهد گذاشت. همچنین به وضوح نشان خواهد داد تلفات جانی و رنج انسانی جزء نتایج جانبی اهداف غیرمنطقی اسرائیل برای "نابودی حماس" نیستند، بلکه در واقع هدف اصلی آنها هستند.

 

 

این روزنامه نگار کانادایی درباره تأثیر رأی دادگاه بین‌المللی دادگستری بر جنگ غزه گفت: ممکن است دولت آمریکا در موقعیتی قرار گیرد دیگر نتواند به اسرائیل سلاح ارسال کند. این موضوع به این دلیل نیست که این دولت، اتهام جرایم علیه بشریت وحشتناکی را که در آن مشارکت دارد، به رسمیت شناخته است؛ بلکه رهبران سیاسی آمریکا کاملاً از این واقعیت آگاهند و برایشان اهمیتی ندارد. هرگونه کاهش حمایت از اسرائیل از سوی آمریکا به این دلیل خواهد بود که امسال سال انتخابات در این کشور است و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که اغلب به عنوان "جو نسل‌کش" از وی یاد می شود، تمایل دارد، دوباره انتخاب شود و می داند به دلیل سیاست نسل‌کشی حمایت مردمی را از دست داده است.

 

 

فانتینا همچنین نتیجه‌گیری کرد: دولت آمریکا قبلاً اعلام کرد ارسال برخی از سلاح‌ها به اسرائیل را کاهش می‌دهد، اما این مسئله تا زمان توقف کامل نسل کشی در غزه کافی نیست. علاوه بر این، آمریکا همچنان با اعمال حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد از اسرائیل در مقابل پیامدهای جنایات جنگی متعدد آن محافظت می کند. این مشارکت مداوم در نسل‌کشی به طور فزاینده‌ای باقیمانده اعتبار بین‌المللی آمریکا را نابود می‌کند، اعتباری که سال‌هاست در حال از بین رفتن است. افسانه آمریکا به عنوان پرچمدار دموکراسی‌خواهی و عشق به دموکراسی هرگز چندان باور نشده بود و اکنون حتی همان مخاطب محدود نیز این حقیقت را درک می کند.

 

انتهای پیام / ع ن/ 24


| شناسه مطلب: 389529نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.