سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ 
qodsna.ir qodsna.ir

نوشابه فلسطین جایگزین کوکاکولا و پپسی

شرکت نوشابه‌های «فلسطین» که توسط سه برادر سوئدی و فلسطینی تبار تأسیس شده است، اعلام کرد که از زمان شروع به کار خود در ماه مارس مورد توجه مردم اروپا و دیگر نقاط جهان قرار گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، شرکت نوشابه‌های غیرالکلی "فلسطین" که توسط سه برادر سوئدی و فلسطینی تبار تأسیس شده است، اعلام کرد که از زمان شروع به کار خود در ماه مارس مورد توجه مردم اروپا و دیگر نقاط جهان قرار گرفته به فروش چند میلیون دلاری دست یافته است.

 

حسین، محمد و احمد حسون، تاجران موفق در شهر مالمو در سوئد، شش ماه پیش تصمیم گرفتند تا با سرمایه گذاری برروی نوشابه‌های خود جایگزینی برای پپسی و کوکاکولا ایجاد کنند.

 

این سه برادر بازاری برای محصول خود پیدا کردند و متوجه شدند که برخی از رستوران‌ها در سوئد و اروپا به دلیل نشان دادن عدم حمایت خود از رژیم صهیونیستی، نمی خواهند برندهای آمریکایی را بفروشند.

 

نوشابه‌های برند فلسطین Palestine Drinks به سرعت میلیون‌ها بازدید از رسانه‌های اجتماعی را به خود جذب کرد و مورد توجه شرکت‌هایی در سراسر جهان قرار گرفت که به دنبال انبار کردن نوشابه‌های کولای آن هستند.

 

فروش این شرکت در کمتر از دو ماه به حدود چهار میلیون قوطی رسیده است.

 

قوطی‌های متمایز این برند دارای نمادهای تاریخی فلسطین، مانند شاخه‌های زیتون و طرح چفیه فلسطینی و همچنین عبارت "آزادی برای همه" است؛ عبارتی که بر پیام بنیان‌گذاران این شرکت یعنی "فارغ از قومیت و مذهب، همه حق آزادی دارند"، تأکید می‌کند.

 

هدف برادران حسون افزایش آگاهی در مورد فلسطین و حمایت از خیریه‌هایی است که به مردم آسیب دیده درگیری‌های غزه و کرانه باختری کمک می کنند.

 

حسین حسون به زبان عربی در شبکه های اجتماعی گفت: ما طرحی را با هدف کمک به هموطنان فلسطینی با تمرکز ویژه بر کودکان غزه طراحی کرده ایم.

 

وی افزود: ابتکار ما شامل یک سازمان خیریه است که توسط دو وکیل متعهد اداره می شود. ماموریت آن ها هدایت مستقیم وجوه به مردم فلسطین، به ویژه مردم غزه است.

 

خانواده حسون قصد دارند بنیاد صافاد را در سوئد تأسیس کنند، جایی که سرمایه‌های جمع‌آوری‌شده از طریق این شرکت جمع‌آوری و به فلسطین اهدا می‌شود.

 

صافاد فود، نام بنیاد و شرکت مادر نوشیدنی‌های فلسطین است که از نام شهری در شمال دریاچه طبریه در جلیل (منطقه‌ای در فلسطین) که پدربزرگ و عموهای حسون در سال ۱۹۴۸ از آن فرار کردند، گرفته شده است.

 

محمد کیسوانی، مدیر ارتباطات صافاد فود: این ابتکار عمل بر عهده حسین، برادر بزرگتر بود. او به دیدن رستوران‌ها و فروشگاه‌ها رفت و مکان‌های زیادی را دید که هیچ جایگزینی برای برندهای بزرگ پپسی و کوکاکولا نداشتند.

 

وی افزود: بسیاری از رستوران‌ها در سوئد و اروپا نمی‌خواستند آن برندها را بفروشند.

 

این در حالی است که شرکت‌های نوشیدنی کوکاکولا و پپسی از جمله چندین برند جهانی هستند که به دلیل تجارت با رژیم صهیونیستی و شهرک‌های اشغالی از سوی مردم بسیاری از کشورها تحریم شده‌اند.

 

انتهای پیام/م.د

 

منبع: بازار


| شناسه مطلب: 389441نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.