سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ 
qodsna.ir qodsna.ir

آنروا:
حدود ۱.۷ میلیون تن از آغاز جنگ غزه از منازل خود آواره شده‌اند

آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد حدود ۱.۷ میلیون تن از آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر از منازل خود آواره شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از خبرگزاری معا فلسطین، آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: ۶ ماه کوچ بی‌پایان؛ حدود ۱.۷ میلیون تن از آغاز جنگ غزه به‌اجبار پا به فرار گذاشته‌اند.

 

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، آنروا همچنین اعلام کرد: «از زمان شروع جنگ در غزه، مراکز آنروا برای تامین سرپناه در شرایط اضطراری برای هزاران خانواده‌ای که در جستجوی امنیت هستند و جایی برای رفتن ندارند، استفاده شده است.»

 

برنامه جهانی غذا مجددا هشدار داد که «قحطی بیش از هر زمان دیگری در شمال نوار غزه نزدیک است.»

 

برنامه جهانی غذا گفت: «پس از ۶ ماه درگیری، همه در نوار غزه با گرسنگی روبه‌رو هستند.»

 

این نهاد بین‌المللی تاکید کرد که انتخاب در غزه روشن است؛ یا افزایش ورود کمک‌ها یا قحطی.

 

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شده و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورده است.

 

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، ساکنان نوار غزه به‌ویژه شمال غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

 

انتهای پیام/ی.ح
مطالب مرتبط

سردبیر نشریه رأی الیوم:

تهدید اسرائیل جنگ روانی است/صهیونیست‌ها توانایی دفاع از خود در برابر ایران را ندارند
سردبیر نشریه رأی الیوم:

تهدید اسرائیل جنگ روانی است/صهیونیست‌ها توانایی دفاع از خود در برابر ایران را ندارند

عبدالباری عطوان تحلیلگر مسائل جهان عرب دوشنبه شب گفت که تهدیدهای رژیم صهیونیستی برای حمله به ایران پس از پاسخ تهران به این رژیم در پی تجاوز آن ها به کنسولگری تهران در دمشق سوریه با عنوان عملیات نظامی «وعده صادق»، جنگ روانی است.

|

ابراز نگرانی سازمان ملل نسبت به عدم دسترسی ساکنان غزه به آب سالم

ابراز نگرانی سازمان ملل نسبت به عدم دسترسی ساکنان غزه به آب سالم

به دلیل کمبود آب، خطر بیماری‌های مسری در کمین ساکنان نوار غزه است و هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در غزه نگرانی خود را نسبت به دسترسی نداشتن به آب سالم و پاکیزه در این باریکه اعلام کرد.

|

آمادگی سه کشور اروپایی برای رسمیت شناختن فلسطین

آمادگی سه کشور اروپایی برای رسمیت شناختن فلسطین

در ادامه حمایت از تشکیل کشور مستقل فلسطین، سه کشور اروپایی (اسپانیا، نروژ و ایرلند) اعلام کردند برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین و حمایت از عضویت کامل آن در سازمان ملل آماده هستد.

|

نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.