سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ 
qodsna.ir qodsna.ir

مک‌دونالد امتیاز شعبه‌هایش در رژیم صهیونیستی را پس می‌گیرد

رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد امتیاز شعبه‌هایش در فلسطین اشغالی را پس می‌گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل ازتارنمای الخلیج، رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد پس از تحریم شدن در واکنش به جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، امتیاز تمام شعبه‌های خود را در اراضی اشغالی از شرکت اسرائیلی مالک آن پس می‌گیرد.

 

بر اساس این گزارش، اقدام مک‌دونالد به توزیع هزاران پرس غذای مجانی میان نظامیان اسرائیلی، انتقاد و تحریم گسترده را برای آن به همراه داشت.

 

مک دونالد اعلام کرده با شرکت آلونیال که امتیاز مک‌دونالد را در فلسطین اشغالی در اختیار داشته بر سر بازگرداندن ۲۲۵ شعبه این رستوران با پنج هزار کارمند در سراسر اراضی اشغالی به توافق رسیده است.

 

این شرکت آمریکایی اعلام کرده جنگ علیه غزه از هفتم اکتبر گذشته به طور معناداری بر کسب‌وکار این شرکت اثر گذاشته است.

 

پس از اینکه صاحبان امتیاز مک‌دونالد در کشور‌های مسلمان مانند کویت، مالزی و پاکستان با صدور بیانیه‌هایی به دلیل حمایت از رژیم صهیونیستی حساب خود را از این شرکت جدا کردند و از آن فاصله گرفتند، تحریم این رستوران زنجیره‌ای در سراسر جهان شروع شد.

 

ژانویه گذشته این شرکت اذعان کرد که جنگ علیه غزه به طور معناداری بر عملکرد شعب بین‌المللی آن در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ اثر داشته است.

 

 

انتهای پیام /ی.ح
مطالب مرتبط

کنعانی در نشست هفتگی با اصحاب رسانه؛

به رسمیت شناختن فلسطین موجب انزوای صهیونیست ها خواهد شد
کنعانی در نشست هفتگی با اصحاب رسانه؛

به رسمیت شناختن فلسطین موجب انزوای صهیونیست ها خواهد شد

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور در مورد به رسمیت شناختن فلسطین از سوی کشورهای اروپایی گفت: اینکه کشورهای اروپایی اعلام می کنند کشور فلسطین از نهر تا بحر باید وجود داشته باشد یک انزوا برای صهیونیست ها خواهد بود و محدودیت روابط سیاسی و اقتصادی و اجتماعی با صهیونیست ها را در پی ...

|

نخست وزیر دولت یمن: 

موشک هایمان به هرجا که بخواهیم می رسند
نخست وزیر دولت یمن:

موشک هایمان به هرجا که بخواهیم می رسند

بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در صنعا ضمن تمجید از عملیات مقاومت فلسطین علیه نظامیان صهیونیست گفت: موشک های ما به دریای مدیترانه رسیده است. ما و موشک هایمان به دشمن صهیونیست در هر مکانی خواهیم رسید.

|

نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.