سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ 
qodsna.ir qodsna.ir

حضور 120 هزار فلسطینی در مسجد الاقصی

اداره اوقاف اسلامی شهر قدس اشغالی اعلام کرد امروز و همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان (روز جهانی قدس) حدود 120 هزار فلسطینی برای اقامه نماز جمعه در مسجد الاقصی حضور یافتند.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حضور پرشور فلسطینیان در این مکان مقدس با وجود آن بوده که نیروهای اشغالگر امروز از حضور هزاران نفر نمازگزار از نقاط مختلف کرانه باختری در مسجد الاقصی جلوگیری کرده‌اند.

 

اشغالگران ضمن بررسی هویت جوانان فلسطینی در ورودی‌های بخش قدیمی شهر قدس و مسجد الاقصی از ورود تعداد زیادی از آنها به این مکان مقدس امتناع کردند.

 

شاهدان اعلام کردند اشغالگران صهیونیست در دو ایست بازرسی قلندیا و بیت لحم حتی به ده‌ها نفر از سالمندان که قصد حضور در مسجد الاقصی داشتند به بهانه نداشتن مجوزهای لازم اجازه ورود ندادند.

 

همچنین در برخی نقاط به ویژه باب الاسباط نمازگزاران و نظامیان صهیونیست به مشاجره لفظی پرداختند و اشغالگر نسبت به بازداشت 3 جوان که هنوز هویت آنان مشخص نشده اقدام کردند.

 

صبح امروز نیز اشغالگران صهیونیست پس از اقامه نماز صبح به هزاران نفر از نمازگزاران حمله‌ور شده و به سمت آنان گاز اشک‌آور شلیک کردند و حداقل 5 جوان فلسطینی بازداشت شدند.

 

پلیس رژیم صهیونیستی پیش از اعلام کرد در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان 3600 نفر از نیروهای خود را در شهر قدس اشغالی مستقر خواهد کرد.

 

 


| شناسه مطلب: 388254نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.