سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ 
qodsna.ir qodsna.ir

حمایت فدراسیون بین‌المللی موی‌تای از مردم فلسطین

فدراسیون بین‌المللی موی‌تای (IFMA) با دعوت از تیم جوانان فلسطین به تایلند برای حضور در کمپ فرهنگی و ورزشی، حمایت خود را از مردم این کشور در برابر جنایات رژیم صهیونیستی اعلام کرد.


به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) سایت رسمی فدراسیون بین‌المللی موی‌تای روز گذشته در گزارشی نوشت: فدراسیون بین‌المللی موی‌تای IFMA به عنوان یک عضو شناخته شده در کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) از گذشته تا به حال ضمن پایبندی به قوانین سازمان‌هایی چون ملل متحد، یونسکو و صلح و ورزش، حمایت‌های قابل توجهی را از جوانانی که به دلیل خشونت، فقر و جنگ دچار آسیب شده‌اند، به عمل آورده است.

 

از جمله این موارد می‌توان به اهدای سه هزار دستگاه کامپیوتر به نیازمندان در مناطق روستایی، ایجاد کمپ پناهجویان، تشکیل تیم پناهندگان برای شرکت در رویدادهای رسمی ایفما همچون قهرمانی جهان، بازی‌های جهانی و المپیک اروپایی اشاره کرد.

 

در بخش دیگر این گزارش آمده است: موی‌تای فراتر از یک ورزش رزمی است؛ چرا که همواره تلاش کرده تا فرصت‌های بهتری را به منظور توسعه، رشد، درمان و لبخند در بین علاقمندان این رشته فراهم سازد. در حال حاضر بیش از ۱۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان آواره هستند که بیش از ۷۰ درصد آنها را کشورهایی چون افغانستان، سوریه، سودان، اوکراین و فلسطین تشکیل می‌دهند. به همین دلیل است که فدراسیون بین‌المللی موی‌تای طی این سال‌ها، ابتکارات ویژه‌ای را به منظور حمایت از این کشورها انجام داده است.

 

در همین راستا اخیرا تیم جوانان فلسطین متشکل از ۱۸ ورزشکار به دعوت فدراسیون بین‌المللی موی‌تای عازم تایلند شد تا با شرکت در یک کمپ فرهنگی ورزشی، از خدمات ویژه ایفما بهره‌مند شود. این تیم در بدو ورود مورد استقبال تاپ سوان رئیس و همچنین استفان فوکس دبیرکل ایفما قرار گرفت و علاوه بر آن ضیافت ویژه‌ای برای موی‌تای‌کاران جوان فلسطینی تدارک دیده شد.

 

در پایان این گزارش آمده است: فدراسیون بین‌المللی موی‌تای همواره از قدرت خود برای تقویت صلح و ایجاد زندگی بهتر بهره برده و از جوانان استقبال کرده است.

 

انتهای پیام/ 24

 

 

 


| شناسه مطلب: 386629نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.