qodsna.ir qodsna.ir
یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ 
گزارش اختصاصی قدسنا/

چگونه قدرت اطلاعاتی صهیونیستها در عملیات رضوان به چالش کشیده شد؟ + نقشه و فیلم

در این عملیات پیچیده، نیروهای مقاومت حزب الله با موشک ضد زره یک تانک مرکاوای رژیم صهیونیستی را هم منهدم کردند که منجر به هلاکت 8 نظامی این رژیم شد.

 

به گزارش خبرگزاری قدس، رزمندگان جبهه مقاومت حزب الله صبح روز 12 ژوئیه سال  2006، یگان نظامی رژیم صهیونیستی را که به سوی منطقه « خله ورده» ( حومه جنوبی شهرک عیتا الشعب ) در حال پیشروی بود، هدف قرار دادند.
 
نیروهای مقاومت پس از درگیری های سنگین توانستند 3 تن از نظامی های صهیونیست را به هلاکت برسانند و دو تن دیگر را به نام های « ایهود گولدفاسر و الداد ریغیفرا» اسیر کنند.
 
در این عملیات پیچیده، نیروهای مقاومت حزب الله با موشک ضد زره یک تانک مرکاوای رژیم صهیونیستی را هم منهدم کردند که منجر به هلاکت 8 نظامی این رژیم شد.
 

دقایقی پس از پایان این عملیات، نیروهای جبهه مقاومت به همراه دو نظامی صهیونیست اسیر شده در راه بازگشت به پایگاه خود بودند که ارتش رژیم صهیونیستی متوجه اسارت دو تن از نیروهای خود شد.
 

 

 

ارتش رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از انتقال نیروهای اسیر خود به مناطق تحت کنترل حزب الله، با آتش توپخانه مناطق مرزی و حومه منطقه ای که در آن عملیات انجام شده بود را هدف قرار داد. ارتش رژیم صهیونیستی همچنین با بالگردهای نظامی مسیرهای منتهی به پایگاه های حزب الله را هم زیر آتش سنگین قرار دادند.

 

پس از ناکام ماندن عملیات برای آزادی نظامی های اسیر شده، رژیم صهیونیستی به مدت 18 ماه با تمامی امکانات نظامی و اطلاعاتی تلاش کرد راهی برای نجات نیروهای خود پیدا کند که باز هم بی نتیجه ماند و آنان مجبور شدند در مذاکرات غیر مستقیم به تمامی شروط حزب الله پاسخ مثبت دهند.

 

در نهایت رژیم صهیونیستی پس از متحمل شدن ضربات سنگین نظامی، اطلاعاتی و سیاسی برای انجام عملیات تبادل اسرا اعلام آمادگی کرد و 25 تیرماه سال 87 عملیات رضوان ( نام جهادی شهید عماد مغنیه) اجرایی شد.

 

در جریان این عملیات، « سمیر قنطار» قدیمی ترین اسیر لبنانی پس از 30 سال اسارت در زندان های رژیم صهیونیستی به میهن خود بازگشت. در عملیات تبادل همچنین 3 اسیر دیگر جبهه مقاومت آزاد شدند و پیکر دهها شهید جبهه مقاومت تحویل داده شد.
 

پس از اجرا شدن تمامی شروط حزب الله در عملیات تبادل اسرا که نشان دهنده قدرت جبهه مقاومت بود، صهیونیست ها در انتظار بازگشت دو نظامی خود بودند اما دوباره شوک بزرگ به آنان وارد شد تا یک بار دیگر قدرت سرویس اطلاعاتی و جاسوسی این رژیم به چالش و تمسخر کشیده شود.
 

زمانی که صهیونیست ها دریافتند فقط جسد دو نظامی خود را تحویل می گیرند، تیر خلاص به آنان زده شد و شکست را با تمام وجود احساس کردند.

 

خودداری حزب الله از اعلام سرنوشت سربازان صهیونیست و ناکام ماندن سرویس های جاسوسی اسرائیل برای به دست آوردن اطلاعات درباره نظامی های اسیر خود، ضربه مهلکی بود که بر پیکره بی جان این رژیم وارد شد.

 

مدتی بعد جبهه مقاومت از جزئیات هلاکت دو نظامی صهیونیست پرده برداشت و اعلام کرد: دو سرباز اسیر صهیونیست زمانی که در حال انتقال بودند در جریان حملات خمپاره ای و موشکی رژیم صهیونیستی کشته شدند.
 
این حملات درست پس از پایان عملیات نیروهای جبهه مقاومت صورت گرفته بود اما حزب الله  موضوع هلاکت دو سرباز صهیونیست را مخفی نگه داشت تا عملیات تبادل اسرا با موفقیت انجام شود.
 

به گزارش خبرگزاری قدس، آزادی سمیر قنطار در جریان تبادل اسرا برای صهیونیست ها بسیار گران تمام شد. سمیر پس از آزادی دوباره به خط مقدم جبهه های نبرد با رژیم صهیونیستی پیوست و در سال 94 در سوریه به شهادت رسید.

 


برای دیدن تصویر در اندازه اصلی اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/22/
مطالب مرتبط

دیدگاه جالب اندیشمند مصری درباره سید حسن نصرالله؛

درس‌های حزب الله به ارتشهای عرب درجنگ33روزهمهمترین علت شکست اسرائیل درسال 2006
دیدگاه جالب اندیشمند مصری درباره سید حسن نصرالله؛

درس‌های حزب الله به ارتشهای عرب درجنگ33روزه/مهمترین علت شکست اسرائیل درسال 2006

«رفعت سید احمد» نویسنده و اندیشمند مصری و رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای یافا در مطلبی به تجلیل از سید حسن نصرالله ونقش ارزشمند و تاثیرگذار وی در جنبش حزب الله به ویژه در جریان جنگ 33 روزه پرداخت و تاکید کرد جنگ 33 روزه سال 2006، توانمندی حزب الله در مقابل ارتش مجهز رژیم صهیونیستی را ...

|

بدترین سناریوی ممکن برای تل آویو

بدترین سناریوی ممکن برای تل آویو

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علنا اعلام کرده حزب الله به شبه ارتشی تبدیل شده و برخی از دولت های عضو ناتو به اندازه حزب الله به لحاظ کمی و کیفی سلاح در اختیار ندارند، این مسائل باعث شده تل آویو حزب الله را دشمن شماره یک خود به شمار آورد.

|

عبدالباری عطوان مطرح کرد:

علت اشاره نصرالله به علمای اهل سنت عراق آیا در دوران پساداعش خاورمیانه جدید شکل می‎‌گیرد تلاقی معنادار آزادسازی موصل با سالگرد پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه
عبدالباری عطوان مطرح کرد:

علت اشاره نصرالله به علمای اهل سنت عراق/ آیا در دوران پساداعش خاورمیانه جدید شکل می‎‌گیرد/ تلاقی معنادار آزادسازی موصل با سالگرد پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه

تحلیلگر برجسته جهان عرب: شاید همزمانی آزادسازی موصل با یازدهمین سالگرد پیروزی بزرگ حزب الله در جنگ 33روزه تصادفی باشد اما تلاقی این دو پیروزی انعکاس دهنده موفقیت راهبردی محور ایران در منطقه است.

|

هشدار نماینده کنست درباره آتش بس در جنوب سوریه؛

قدرت ایران و حزب الله در سوریه افزایش خواهد یافت لزوم تقویت عشایر در راستای منافع تل آویو
هشدار نماینده کنست درباره آتش بس در جنوب سوریه؛

قدرت ایران و حزب الله در سوریه افزایش خواهد یافت/ لزوم تقویت عشایر در راستای منافع تل آویو

«کسانیا اسوتلوا»: توافق آتش بس در جنوب سوریه به افزایش سیطره ایران و حزب الله بر اراضی سوریه منجر شده و خطرات برای اسرائیل را فوق العاده افزایش خواهد داد. باید حضور عشایر را در این مناطق تقویت کنیم.

|

گمانه زنی درباره محل تولید موشک ایرانی؛

فاتح 110 کابوسی که خواب را از چشمان صهیونیستها ربوده است
گمانه زنی درباره محل تولید موشک ایرانی؛

فاتح 110 کابوسی که خواب را از چشمان صهیونیستها ربوده است

رسانه های صهیونیستی تلاش می کنند از طریق انتشار گمانه زنی های خود در رابطه با توانمندی دشمنانشان هم آنها را به واکنش واظهار نظر وادار وهم میزان نگرانی خود را از حجم توانمندی آنها به گوش حامیانشان برسانند.

|

نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

© تمامی حقوق برای خبرگزاری بین المللی قدس محفوظ است.

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.