qodsna.ir qodsna.ir
پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ 
در اعتراض به گیت های بازرسی؛

فلسطینی‎ها نماز صبح را خارج مسجد الاقصی اقامه کردند

فلسطینی‌ها در قدس شریف ضمن مخالفت با تدابیر امنیتی جدید صهیونیستها در مسجدالاقصی، بامداد امروز ضمن عدم عبور از گیت‌های امنیتی نماز صبح را خارج از مسجدالاقصی اقامه کردند.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از  خبرگزاری معا،  اهالی شهر قدس در اعتراض به گیت های بازرسی که در ورودی های مسجد الاقصی نصب شده نماز صبح را خارج از آن و در نزدیکی باب الاسباط اقامه کردند. بامداد دهها نفر از ساکنان قدس خود را به نزدیکی باب الاسباط رسانده و در آنجا تجمع نمودند.

آنها از ورود به مسجدالاقصی از طریق گیت های بازرسی (الکترونیکی) امتناع ورزیدند و نماز صبح را با در میان حضور گسترده نظامیان اشغالگر در نزدیکی این مسجد اقامه نمودند.

 

نمازگزاران مرد و زن بر عدم ورود به مسجد الاقصی از طریق گیت های بازرسی و همچنین بر لزوم لغو محدودیت‌ها در ورود به این مسجد شریف تاکید کردند. آنها بر حق خود برای ورود آزادانه به مسجدالاقصی بدون تدابیراشغالگران نیز تاکید کردند.

 

مقامات رژیم صهیونیستی دیروز 9 گیت بازرسی در ورودی های باب الاسباط و باب السلسله و باب المجلس نصب کردند.  نمازگزاران نیز در اعتراض به این اقدام صهیونیست‌ها از ورود به مسجد خودداری کرده و نمازهای جماعت را خارج از مسجد و در نزدیکی ورودی های آن اقامه نمودند.

 

این در شرایطی است که حضور گسترده نظامیان صهیونیست در ورودی های مسجدالاقصی و خیابان های منطقه قدیمی قدس همچنان ادامه دارد.

 

گزارش تصویری مرتبط با این خبر را در اینجا ببینید.

انتهای پیام/22/
مطالب مرتبط

اهالی شهر«ام الفحم» طی مراسمی با شکوه برگزار کردند:

تشیع پیکر ۳ شهید عملیات شهادت طلبانه مسجدالاقصی
اهالی شهر«ام الفحم» طی مراسمی با شکوه برگزار کردند:

تشیع پیکر ۳ شهید عملیات شهادت طلبانه مسجدالاقصی

اهالی شهر«ام الفحم» پیکر سه شهید عملیات مسجدالاقصی که دو هفته پیش طی عملیات خود موفق شدند دو نیروی نظامی صهیونیست را به هلاکت رسانده، تحویل گرفته و طی مراسمی باشکوه به خاک سپردند.

|

دلنوشته‌ای برای مسجدالاقصی؛

اکنون هر روز روز قدس است
دلنوشته‌ای برای مسجدالاقصی؛

اکنون هر روز روز قدس است

اکنون شاهد انتفاضه ای شریف در فلسطین هستیم. بعد از انتفاضه سنگ و انتفاضه مسجد الاقصی اکنون انتفاضه قدس آمده است تا طومار اشغالگری ننگین صهیونیست ها را در قدس در هم پیچد و میخ انتفاضه بر تابوت صهیونیست ها کوبیده شود.

|

نشست «فلسطین در تراز جهانی»؛

زواوی: مسئله فلسطین از حمایت جهان اسلام برخوردار نیست دهقانی: کشورهای عربی در قبال فلسطین انجام وظیفه نکرده‎‌اند
نشست «فلسطین در تراز جهانی»؛

زواوی: مسئله فلسطین از حمایت جهان اسلام برخوردار نیست/ دهقانی: کشورهای عربی در قبال فلسطین انجام وظیفه نکرده‎‌اند

نشست «فلسطین در تراز جهانی» در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه با حضور سفیر فلسطین در تهران برگزار شد.

|

یادداشت کوتاه

دلیل بحران آفرینی اسرائیل درباره مسجدالاقصی
یادداشت کوتاه/

دلیل بحران آفرینی اسرائیل درباره مسجدالاقصی

صهیونیستها تلاش دارند عکس العمل جهان اسلام خصوصا کشورهای مرتجع عربی که با اسرائیل ارتباط برقرار کرده اند را محک بزند. در مرحله دوم مسجدالاقصی را در جهان اسلام به طور کلی و کشورهای عربی همپیمان به طور ویژه کم اهمیت جلوه دهند.

|

نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

© تمامی حقوق برای خبرگزاری بین المللی قدس محفوظ است.

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.