qodsna.ir qodsna.ir
پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ 
گزارش اختصاصی قدسنا/

صهیونیستها 72 ساعت در مسجد الاقصی چه کردند ؟

با نگاهی به داخل مسجد الاقصی می توان دید که صهیونیستها همه چیز را در آن به هم ریخته اند ، همه جای آن وحتی زیر تک تک سنگ های آن را هم جستجو کرده اند


خبرگزاری قدس (قدسنا) : در حالیکه  اکثر قریب به اتفاق نمازگزاران فلسطینی در اعتراض به تعبیه دستگاه های بازرسی در سردرهای مسجد الاقصی از ورود به داخل آن امتناع کرده وبا نظامیان صهیونیست درگیر می شوند ، شماری از نگهبانان وکارمندان اولین قبله گاه مسلمانان جهان به هر شکل ممکن خود را به داخل مسجد رسانده وشرایط آن را بعد از سه روز بسته شدن به دست صهیونیستها به تصویر کشیدند.

به گفته شاهدان عینی قفل تمامی درب ها ، کمدها وکشوهای موجود در مسجد الاقصی شکسته شده وتمامی محتویات آنها از آن خارج ومورد بازرسی قرار گرفته اند.

یکی از مجاوران مسجد الاقصی تاکید کرد ، وضعیت وشرایط مسجد الاقصی باید تمامی مسلمانان وتمامی آزادی خواهان جهان را به گریه بیاندازد ، با نگاهی به داخل مسجد الاقصی می توان دید که صهیونیستها همه چیز را در آن به هم ریخته اند ، همه جای آن وحتی زیر تک تک سنگ های آن را هم جستجو کرده اند ، همه چیز در مسجد الاقصی ویران شده است ، هیچ قفل یا دری در مسجد الاقصی اکنون سالم نیستند.

تصاویر اولیه از داخل مسجد الاقصی نشان می دهند که صهیونیستها حتی قفل درپوش های چاه های مسجد الاقصی را هم شکسته اند مسئله ای که باعث شده است شماری از نگهبانان مسجد نسبت به انجام برخی از اقدامات تخریبی توسط صهیونیستها در داخل این چاه ها یا حتی مسموم کردن آب آن هشدار دهند.

 


تصاویر اختصاصی خبرنگار قدسنا


کارمندان مسجد الاقصی هم تاکید می کنند که  فعلا ( تا لحظه تهیه این گزارش) صرفا در حال بازرسی وسرکشی به نقاط مختلف مسجد هستند وهنوز ارزیابی دقیقی از میزان خسارات ، تخریب ها یا اقداماتی صهیونیستها در مسجد الاقصی انجام داده اند ندارند.

با این حال برخی از آنها با انتشار تصاویری نشان دادن صهیونیستها اشاره های دایره ای را بر سنگ فرش های صحن مسجد الاقصی ودر فواصل مختلف ترسیم کرده اند.

آثار به جا مانده از داخل رواق ها ومسجد الاقصی  از جمله مسجد مروانی نشان می دهد که صهیونیستها بدون رعایت حرمت این مکان مقدس با پوتین وبا همراه داشتن سگ در داخل آن  حرکت کرده بودند.

 مسئولان مسجد الاقصی، مفتی ، قاضی القضات وبقیه ائمه جمعه مسجد الاقصی در اعتراض به قرار دادن دروازه ها بازرسی صهیونیستها برای ورود به داخل مسجد الاقصی حاضر به ورود نشده ونماز مغرب را هم در بیرون از آن برگزار کردند.
 
مطالب مرتبط

اهالی شهر«ام الفحم» طی مراسمی با شکوه برگزار کردند:

تشیع پیکر ۳ شهید عملیات شهادت طلبانه مسجدالاقصی
اهالی شهر«ام الفحم» طی مراسمی با شکوه برگزار کردند:

تشیع پیکر ۳ شهید عملیات شهادت طلبانه مسجدالاقصی

اهالی شهر«ام الفحم» پیکر سه شهید عملیات مسجدالاقصی که دو هفته پیش طی عملیات خود موفق شدند دو نیروی نظامی صهیونیست را به هلاکت رسانده، تحویل گرفته و طی مراسمی باشکوه به خاک سپردند.

|

دلنوشته‌ای برای مسجدالاقصی؛

اکنون هر روز روز قدس است
دلنوشته‌ای برای مسجدالاقصی؛

اکنون هر روز روز قدس است

اکنون شاهد انتفاضه ای شریف در فلسطین هستیم. بعد از انتفاضه سنگ و انتفاضه مسجد الاقصی اکنون انتفاضه قدس آمده است تا طومار اشغالگری ننگین صهیونیست ها را در قدس در هم پیچد و میخ انتفاضه بر تابوت صهیونیست ها کوبیده شود.

|

نشست «فلسطین در تراز جهانی»؛

زواوی: مسئله فلسطین از حمایت جهان اسلام برخوردار نیست دهقانی: کشورهای عربی در قبال فلسطین انجام وظیفه نکرده‎‌اند
نشست «فلسطین در تراز جهانی»؛

زواوی: مسئله فلسطین از حمایت جهان اسلام برخوردار نیست/ دهقانی: کشورهای عربی در قبال فلسطین انجام وظیفه نکرده‎‌اند

نشست «فلسطین در تراز جهانی» در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه با حضور سفیر فلسطین در تهران برگزار شد.

|

یادداشت کوتاه

دلیل بحران آفرینی اسرائیل درباره مسجدالاقصی
یادداشت کوتاه/

دلیل بحران آفرینی اسرائیل درباره مسجدالاقصی

صهیونیستها تلاش دارند عکس العمل جهان اسلام خصوصا کشورهای مرتجع عربی که با اسرائیل ارتباط برقرار کرده اند را محک بزند. در مرحله دوم مسجدالاقصی را در جهان اسلام به طور کلی و کشورهای عربی همپیمان به طور ویژه کم اهمیت جلوه دهند.

|

نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

© تمامی حقوق برای خبرگزاری بین المللی قدس محفوظ است.

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.