qodsna.ir qodsna.ir
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ 
وزیرخارجه هلند تاکید کرد:

کمک به فلسطینی‎ها بدون موافقت اسرائیل/ انتقاد رئیس جمهور هلند از نتانیاهو

«برت کاندرز» وزیر خارجه هلند: به پشتیبانی از پروژه‌های فلسطینی حتی بدون موافقت اسرائیل ادامه می‎دهیم، البته اسرائیلی‎ها موانع زیادی در راه کمک‎های ما ایجاد کرده اند که با انتقاد رئیس جمهور ما از نتانیاهو همراه شده است.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از خبرگزاری سما نیوز، «برت کاندرز» وزیرخارجه هلند در نیمه هفته جاری در پاسخ به سوالات اعضای پارلمان تاکید کرد: هلند به تأمین مالی پروژه های انسانی در اراضی فلسطینی ادامه خواهد داد.

وی افزود: سرمایه گذاری در پروژه های فلسطینی به ویژه در مناطق «C» در کرانه باختری اشغالی با توجه به قوانین اسرائیلی بسیار دشوار است، اما آمستردام به کمک‎های خود در این زمینه بدون توجه به موافقت یا مخالفت اسرائیل ادامه می‎دهد.

 

وزیر خارجه هلند با اشاره به موضوع تامین برق روستای جبه الذیب در بیت لحم، افزود: اداره عمران وابسته به وزارت امنیت اسرائیل نسبت به ضبط لوح های خورشیدی این طرح به بهانه نداشتن مجوزهای مربوطه اقدام کرد.

 

کاندرز همچنین اعلام کرد که این مسئله در بالاترین سطوح مطرح شده و رئیس جمهور هلند در دیدار با نتانیاهو به مسئله مصادره صفحه های خورشیدی اعتراض کرد.

 

همچنین او با اشاره به اینکه رفتار حکومت اشغالگر در این مورد ناشایست است، ارائه کمک  به ساکنانی که تحت اشغال زندگی می کنند را بسیار مهم دانست.  این درحالی است که صحبت در مورد مردمی است که در 30 تا 40 سال گذشته بدون برق زندگی کرده اند، در وضعیتی که رژیم صهیونیستی مسئولیت آنها را بر عهده گرفته است.

 

کاندرز اذعان کرد که تلاش های کشورش برای تغییرات و پیشرفت در منطقه «C» موفقیت آمیز نبوده اما تلاش‎ها در این زمینه همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/22/
مطالب مرتبط

هشدار نماینده کنست درباره آتش بس در جنوب سوریه؛

قدرت ایران و حزب الله در سوریه افزایش خواهد یافت لزوم تقویت عشایر در راستای منافع تل آویو
هشدار نماینده کنست درباره آتش بس در جنوب سوریه؛

قدرت ایران و حزب الله در سوریه افزایش خواهد یافت/ لزوم تقویت عشایر در راستای منافع تل آویو

«کسانیا اسوتلوا»: توافق آتش بس در جنوب سوریه به افزایش سیطره ایران و حزب الله بر اراضی سوریه منجر شده و خطرات برای اسرائیل را فوق العاده افزایش خواهد داد. باید حضور عشایر را در این مناطق تقویت کنیم.

|

یدیعوت آحرونوت منتشر کرد:

جزئیات توافق تبادل اسرای جدید میان اسرائیل و حماس احتمال آزادی همه اسرای فلسطینی
یدیعوت آحرونوت منتشر کرد:

جزئیات توافق تبادل اسرای جدید میان اسرائیل و حماس/ احتمال آزادی همه اسرای فلسطینی

یدیعوت آحرونوت: مرحله اول توافق تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس در غزه در حال نهایی شدن است و مصر، روسیه و سازمان ملل بر این توافق نظارت دارند. این توافق مشابه توافق آزادی شالیط است که در آن هزار اسیر فلسطینی آزاد شدند.

|

نظرات کاربران

فیلم

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

© تمامی حقوق برای خبرگزاری بین المللی قدس محفوظ است.

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.